Ośrodek Zdrowia na Dzielcu Istebna
(33) 855 65 99
Profilaktyka POZ

Profilaktyka POZ

Program profilaktyki chorób układu krążenia

Program profilaktyki chorób układu krążenia

Dedykowany jest osobą które mają 35, 40, 45, 50 lub 55 lat i złożyły deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w naszej poradni. Zadzwoń bądź przyjdź osobiście, odebrać skierowanie na badania laboratoryjne i umówić się na wizytę u lekarza. Pielęgniarka sprawdzi czy  nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia.

Program profilaktyki gruźlicy

Program profilaktyki gruźlicy

Program realizowany jest przez pielęgniarkę POZ

Program adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia, które nie miały w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, a w szczególności: miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą;

Program profilaktyki raka szyjki macicy

Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

W naszej jednostce wykonywane są badania cytologiczne dla pacjentek które dokonały wyboru położnej poz w ramach umowy NFZ

Program adresowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat:

które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat;

obciążonych czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV – typem wysokiego ryzyka), które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Kobiety, które były leczone z powodu nowotworu złośliwego szyjki macicy, po zakończeniu kontroli onkologicznej (decyzję podejmuje lekarz prowadzący leczenie onkologiczne) ponownie zostają objęte skryningiem cytologicznym.

powrót